Kontrolowanie wydatków nigdy nie było równie proste

Nauczyłem się, że jeżeli chodzi o pieniądze, to muszę monitorować ile i na co wydaje. Łatwo zaniedbać ten obszar, nie można dopuścić do tego, żeby w ogóle nie być na bieżąco ze swoimi finansami. Myślę, że jesteśmy tak skonstruowani, że nie zdajemy sobie sprawy, ile wydajemy i ile jeszcze pieniędzy w miesiącu nam zostało.

Aplikacja do kontrolowania wydatków

Tutaj z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Szybki Budżet. Jeżeli na coś wydaje, to od razy zapisuje. I na koniec każdego miesiąca mam informację ile wydałem i na co. Są predefiniowanie kategorie (mieszkanie, samochód, rozrywka), ale można też dodawać swoje. Dostępne są zestawienia, pokazujące ile wydałem w danym okresie. Można też zobaczyć podsumowanie dochodów i wydatków. Aplikacja do kontrolowania wydatków jest bardzo szybka i przydatna.

Jak zacząć oszczędzać pieniądze?

Jeżeli chodzi o oszczędzanie, to ostatnio wprowadziłem w życie bardzo prostą zasadę. Właśnie w aplikacji Szybki Budżet na początku miesiąca w wydatkach wpisuję kwotę, którą chce oszczędzić, np.: 10% moich zarobków. Jest to skuteczne rozwiązanie. Zawsze chciałem oszczędzić jakąś kwotę i miałem nadzieję, że te pieniądze zostaną na koniec miesiąca. Niestety okazywało się, że coś nieprzewidzianego wyskoczyło i z oszczędzania nic nie wychodziło. Na początku miesiąca w wydatkach wpisuję kwotę, którą chce zaoszczędzić, co powoduje, że mam mniej pieniędzy do dyspozycji do końca miesiąca i rozsądniej je wydaje.

Źródło obrazka: https://play.google.com/